Krótki update

We wczorajszym komentarzu porannym IDM SA pisało: „Cena odbiła się od wsparcia na poziomie 36,50 i w dniu dzisiejszym srebro jest na plusie. W najbliższym czasie spodziewamy się testowania obszaru oporu 39-41 dolarów”. Dwie godziny później srebro zanurkowało o 3,7%, a dziś kurs dalej spada.

Niedźwiedzie są w przewadze i nie udało się srebru pokonać lokalnego szczytu z maja na poziomie 38,45 USD za uncję. Od dołu ograniczeniem jest 35 dol., a następnie dno korekty majowej, czyli 33,60 USD. Z drugiej strony, analizując fale Elliotta widać, że zaliczyliśmy 5 fal spadkowych, kurs wyznaczył falę wzrostową A. Właśnie jesteśmy świadkami tworzenia się fali B, która powstanie pod warunkiem, że kurs nie zejdzie poniżej minimum z poprzedniego miesiąca. Co dalej ze srebrem zależy od tego jak kurs zachowa się w ciągu najbliższych dni.

Majowa korekta stała się dobrą okazją do dokupienia srebra. Zresztą tak jak w styczniu podczas poprzedniej, mniejszej korekty. Sprzedaż American Eagle w US Mint wyniosła 3,653 mln uncji i była wyższa o 29% niż w kwietniu! To jak na razie drugi miesiąc w tym roku pod względem wielkości sprzedaży Amerykańskiego Orła.

Zbliża się lato (sezon ogórkowy) i historycznie dość spokojny okres dla metali z mniejszymi obrotami niż w innych okresach. Czy będzie tak i tym razem?

Czy tegoroczne lato będzie dla srebra spokojne i bez gwałtownych zmian kursu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

PS.  Na stronie aktualnie mało się dzieje z powodu mojej choroby. Prowadzę tą stronę sam i obecnie nie jestem w stanie na bieżąco jej aktualizować.