FED przyznaje: „nie posiadamy złota” – co dalej?

Prawnik Rezerwy Federalnej, Scott Alvarez, publicznie przyznał, że FED nie posiada żadnego złota jako zabezpieczenia dla drukowanego dolara. „Nie posiadamy złota od 1934 roku”. A James Turk wyjaśnia ciąg przyczynowo-skutkowy, od dolara, przez euro po metale szlachetne.

BullionVault

Zaufanie do FED w Ameryce dramatycznie maleje z powodu braku jej przejrzystości, czy ukrywania informacji, oficjalnie „w obawie przed zakłócaniem rynku”. Federal Reserve w swoich raportach publikuje informacje o posiadanym złocie, jednak są to tylko i wyłącznie certyfikaty na złoto przetrzymywane przez Departament Skarbu. Na pytanie, czy sprzedanie tego złota ludziom i wprowadzenie tzw. gold standard to dobry pomysł, ludzie FED odmawiają odpowiedzi. Nie próbują nawet przekonać, że pozbycie się złota, na które mają certyfikaty, to zły pomysł. „Nie mają zdania”. Obejrzyjcie video, wymiana zdań zaczyna się w 53 sekundzie.

Co na to James Turk?

James Turk, założyciel GoldMoney, podaje taki oto scenariusz wydarzeń: „ludzie uciekają od dolara i zastanawiają się dokąd pójść. Idą w kierunku euro, bo to duży i łatwodostępny rynek, i tak też się dzieje. Euro przebiło 1,42 wobec dolara, teraz jesteśmy na poziomie 1,48, ale tu zapewne wkroczy Europejski Bank Centralny, który będzie chciał obronić 1,55. Ludzie zrozumieją, że ucieczka do euro nie była dobrą decyzją, a euro to nie jest bezpieczna przystań. Zaczną sprzedawać euro, by kupować złoto i srebro”.