Duży popyt przy 34 USD

Zalogowałem się na konto w BullionVault, by poobserwować rynek, aktualny kurs kruszców. Po wejściu na zakładkę głębokość rynku zobaczyłem jak rozkłada się liczba zleceń kupna/sprzedaży dla dolara na obecną chwilę.

W tabeli (zrzut zamieszczony poniżej) widać ogromną liczbę zleceń kupna przy kwotach poniżej 1100 dol. za kilogram srebra, czyli 34,21 dol. za uncję (to wada tej platformy że domyślną jednostką są kilogramy). Są to okolice minimum korekty z maja. A im niższy pułap cenowy, tym więcej chętnych do zakupu. Na niskich poziomach cen zlecenia sumarycznie opiewają na kwoty powyżej 1 mln dolarów i ponad 1 tonę srebra (max to 1,4 tony)! Rzadko przeglądam tą tabelę, ale czasem mi się zdarza i prawdę mówiąc nie pamiętam takiej ilości zleceń.

Oczywiście wszystkie zlecenia mogą zniknąć w przeciągu kilku minut, jeśli będzie panika na rynku i zrobi się nerwowo. Dlatego ja bym traktował to jako ciekawostkę, choć jeśli rynek będzie się zachowywał „normalnie”, to zejść poniżej 34 dolarów będzie ciężko. Pożyjemy zobaczymy…

BullionVault