Cel: 44, 46 USD, czy więcej?

Srebro zamknęło kolejny tydzień na plusie, bez problemów przebijając w piątek psychologiczną barierę 40 dolarów za uncję. Nie spodziewałem się tego w tak krótkim czasie w poprzednim poście i niniejszym biję się w pierś!

Wróżyłem, że rynek choć przez kilka dni powalczy z poziomem 40 USD/oz i że pojawią się inwestorzy chcący zrealizować zyski. To lekkie połknięcie 40-stki świadczy dobitnie o tym, jak silne są argumenty za inwestowaniem w srebro i o tym, że to byki kontrolują rynek, a mennice mają problem z realizacją zamówień (brak fizycznego srebra). Metalom pomogło również osłabianie się dolara, który stracił w ciągu ostatniego tygodnia prawie 1,8% względem euro. Między kursem dolara, a cenami metali występuje ujemna korelacja.

Trudno jest w obecnej sytuacji rynkowej określać poziomy oporu dla ceny srebra – niektórzy inwestorzy przyjmują po prostu okrągłe wartości. Przebiliśmy 40, więc nic nie stoi na przeszkodzie przebicia 41, 44 (wg Commodity Online) czy nawet 46 dolarów za uncję (wg GoldPrice). Poziomy wsparcia to 40 USD, a kolejny to 38 USD.

Kurs srebra

Jeśli już dokonujemy analizy technicznej, to róbmy to rzetelnie… Wskaźnik siły RSI dla srebra jest niebezpiecznie wysoki i wynosi 88,04 (wykres za ostatnie 3 miesiące, interwał 4 h). W ostatni poniedziałek (4 kwietnia) przekroczył on linię wykupienia 70%, dając sygnał do sprzedaży. RSI wyprzedza kształtowanie się trendów, formacji na kilka dni przed ich faktycznym powstaniem, uprzedza też o prawdopodobnym odwróceniu trendu. Spójrzmy wstecz na drugą połowę lutego, gdy RSI przekroczył 90. Po tym fakcie nastąpił zjazd kursu srebra z 34 do 32 USD (-5,8%). Czy tym razem czas na korektę do 38 USD (-7%)?

Ostatnim rekordem pozostałym do pobicia jest teraz all-time high z 1980 roku, kiedy to działali bracia Hunt. Wówczas kurs srebra wyniósł 50 USD, a złota 850 USD. Korygując te ceny o inflację, w obecnych czasach musiałyby one wynieść odpowiednio 84 dol. dla srebra i 2200 dol. dla złota. Aktualne kursy metali są więc wciąż ułamkiem cen z 1980 roku (Coinweek).

A gdy nastąpi korekta, wykorzystajcie okazję do zainwestowania w srebro…

Co się stanie z kursem srebra w tym tydogniu?

  • wzrośnie (61%, 20 Votes)
  • spadnie (36%, 12 Votes)
  • zostanie bez zmian (3%, 1 Votes)

Głosowało: 33 osób

Loading ... Loading ...