Jak wpłacić pieniądze na konto w Bullionvault?

Po weryfikacji konta bankowego przychodzi czas na następny krok, czyli zakup srebra za pośrednictwem BullionVault.

Przedtem należy jednak wykonać przelew walutowy do BullionVault ze zweryfikowanego konta bankowego. Do wyboru aktualnie mamy trzy waluty: dolary, funty brytyjskie i euro. Numer konta, na które musimy dokonać wpłaty różni się w zależności od wybranej waluty, dlatego ważne jest aby każdorazowo sprawdzić dokładnie dane do przelewu w zakładce Twoje konto -> Depozyt. Bardzo istotne jest też podanie w tytule przelewu loginu naszego konta w BullionVault – to dzięki niemu nasz przelew zostanie poprawnie zaksięgowany.

Przelew walutowy

Poprawnie zdefiniowany przelew SWIFT powinien zawierać następujące informacje:

  • Nazwę właściciela konta
  • Numer konta w formacie IBAN
  • Kod SWIFT/BIC
  • Login w tytule przelewu

Nie róbmy pomyłki w danych, bo koszty zwrotu przelewu mogą być spore!

Definiując przelew zagraniczny musimy również wybrać, kto pokrywa koszty przelewu. Należy zaznaczyć opcję „Zleceniodawca i odbiorca (SHA)”, co oznacza że opłaty i prowizje należne bankowi wysyłającemu opłaca zleceniodawca, a koszty banku beneficjenta i banków trzecich ponosi odbiorca. Krótko mówiąc, wszelkie koszty, które napotka nasz przelew po drodze do BullionVault spowodują pomniejszenie wysokości przelewu.

Polskie banki oferują przelew walutowy SWIFT, za który pobierana jest większa opłata niż w przypadku przelewów krajowych. W mBanku jest to 0,25% kwoty przelewu (min. 20 zł, max 200 zł) plus 5 zł zryczałtowanej opłaty telekomunikacyjnej1. Biorąc pod uwagę te opłaty (zwłaszcza opłatę minimalną), najbardziej optymalnie jest dokonać przelewu na kwotę min. 8000 zł. Wówczas realny koszt przelewu będzie równy dokładnie 0,25% (plus te 5 zł). Dla przykładu, przelewając 1000 zł, pomimo mniejszej kwoty i tak zapłacimy 25 zł, co daje prowizję w wysokości aż 2,5%! Nie dajmy się nabić w butelkę i wyższe koszty naszej inwestycji.

Powiadomienia e-mailem

Z mojego doświadczenia wynika, że po wykonaniu przelewu należy odczekać 4 dni, aby pieniądze pojawiły się na koncie w BullionVault. Na szczęście nie musimy codziennie logować się i sprawdzać stan konta, bo gdy operacja się powiedzie, otrzymamy e-mail tej treści:

„This is a notice to inform you that we have received your deposit of EUR (KWOTA). The money was transferred into your BullionVault account (LOGIN), and you can now log in and buy your bullion.”

Co oznacza: „Informujemy, że otrzymaliśmy twój depozyt w kwocie (KWOTA) EUR. Pieniądze zostały zdeponowane na koncie (LOGIN) w BullionVault. Teraz możesz zalogować się i kupować metale.”

Swoją drogą zastanawiające jest, że maile z BullionVault przychodzą w języku angielskim, podczas gdy cała strona została przetłumaczona na język polski.

Początek inwestowania

Po zaksięgowaniu środków nic już nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć samodzielne inwestowanie w srebro. O tym jak najprościej korzystać z platformy wymiany metali w BullionVault dowiecie się z następnego posta.

Kliknij i dowiedz się więcej:

1http://www.mbank.pl/przewodnik/tpio/

Czy byłbyś w stanie zainwestować w srebro zdeponowane w zagranicznym skarbcu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...