Plus500 – platforma inwestycyjna online

Plus500 to inwestycyjna platforma online, umożliwiająca handel kontraktami CFD na rynku forex, akcji, indeksów, funduszy ETF i towarów.

Najpierw rzuciło mi się w oczy, jak proste i przyjazne dla użytkownika są wszystkie okna – każda kategoria CFD ma własną, prostą w użyciu kartę. Otwarcie konta przebiegło bezproblemowo, podobnie jak wpłacanie. Mogłem wybierać między kartami kredytowymi, przelewem lub systemami takimi jak Moneybookers lub Paypal. Platforma Plus500 umożliwia handel z dźwignią 1:50 już od 100 dolarów. Platforma udostępnia notowania w czasie rzeczywistym z głównych rynków finansowych œświata i bardzo szybko aktualizuje dane. Dostępne zlecenia warunkowe obejmują standardowe zlecenia z określoną ceną/kursem zakupu, zlecenia stop/loss, zlecenia realizujące zyski, zlecenia stop/loss podążające za aktualną ceną oraz zlecenia po cenie rynkowej.

Inwestowanie okazało się bardzo proste, istnieje możliwość wyboru aplikacji pobieranej na komputer lub platformy dostępnej w sieci WWW (która działa na iPadzie i smartphonie). Platforma dostępna jest w 32 językach.

Nieograniczone konto demo jest darmowe i każdy inwestor jest zachęcany do skorzystania z tej opcji. Dostępne są także filmy wyjaśniające, jak obsługiwać platformę inwestycyjną oraz jak dokładnie handlować. Skorzystałem z wielu przydatnych podpowiedzi, a konto demo polecam każdemu potencjalnemu inwestorowi. Konto demo nie ma ograniczenia czasowego.

Spółka Plus500 UK Ltd posiada pozwolenie na działanie w UE i podlega nadzorowi brytyjskiego urzędu regulacji rynków finansowych Financial Services Authority (FSA), dzięki czemu nie miałem wątpliwości przy otwieraniu konta i inwestowaniu. Pewność dają przepisy i nadzór ze strony urzędu FSA, moje pieniądze są chronione.

Prawdziwą niespodzianką były premie. Na przykład dostałem 30% premii od pierwszej wpłaty oraz otrzymałem $50 na konto inwestycyjne zanim wpłaciłem własne środki!

Ogólnie mówiąc, platforma Plus500 wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Główne zalety to nieograniczone konto demo, proste w obsłudze i rozbudowane oprogramowanie inwestycyjne, szeroka gama dostępnych dla inwestorów instrumentów i rynków, darmowe premie pieniężne, gwarantowane zlecenia warunkowe oraz wiarygodność zapewniana przez urząd FSA.